Porady
FAQ
Słownik
Sonda
-- LICZNIK --
Licznik: 84380674

Dla kogo jest ten kurs?
Kurs został udostępniony przez: http://ygreg.and.pl
Wszelkie pytania i uwagi proszę kierować do autora kursu.

Pisząc ten kurs zakładam, że czytający zna język HTML. Trudno mi powiedzieć czy wystarczy umiejętność posługiwania się edytorem HTML takim jak Front Page, Pajączek itp. bo żadnego nie używam.
Mile widziana byłaby znajomość podstaw programowania, chociaż myślę że i bez tego kurs da się zrozumieć, chociaż może być sporo trudniej. Na pewno przyda się też serwer na którym będzie można umieszczać skrypty, żeby sprawdzić ich działanie.

Dla użytkowników Linuxa wystarczy zainstalowany Apache z modułem do obsługi skryptów php. Serwer Apache można też zainstalować pod Windows - szczegóły w dziale "APACHE for Win"
Kurs jest o skryptach PHP 3.0 - nie wiem ile da się użyć w wersjach wcześniejszych, w późniejszych wszystko powinno działać.

Czym są skrypty PHP?
Skrypty PHP są to programy umieszczane w treści stron WWW. Są one wykonywane przez serwer przed wysłaniem strony do użytkownika. Mają bardzo duże moliwości, ale mimo to są dość proste.
Bardzo łatwa jest obsługa formularzy za pomocą skryptów PHP.
Jedną z największych zalet skryptów PHP jest bardzo łatwa integracja z wieloma bazami danych.

Ten kurs opisuje jedynie wykorzystanie bazy Postgres SQL, ale obsługa innych baz jest podobna. Oprócz tego skrypty PHP mają wiele innych ciekawych możliwości, jak dynamiczne tworzenie obrazków w formacie GIF, i możliwość łatwego wysyłania plików na serwer.
Dzięki temu skrypty PHP stanowią ciekawą alternatywę dla skryptów CGI pisanych w Perlu, czy innych językach.

Cofnij...Czytaj dalej...

Kurs udostępnił:
http://ygreg.and.pl

skrypty skrypty