Porady
FAQ
Słownik
Sonda
-- LICZNIK --
Licznik: 84304528

Czym jest Java dla przedsiębiorstw.
Nie jest przesadą stwierdzenie, iż Java w znaczący sposób zmienia sposób w jaki programiści, serwisy informacyjne, menedżerowie zajmujący się informacją oraz użytkownicy będą pracować.
Java dokonuje tego dzięki połączeniu najlepszych elementów zcentralizowanego oraz zdecentralizowanego modelu informatyki.

Java daje Ci najlepszy ze światów.
Zaletami zcentralizowanego rozwiązania terminal - host są niskie koszty, niezawodność, możliwość zdalnej administracji oraz centralny serwis techniczny, co ma szczególne znaczenie jeśli ma się do czynienia z aplikacjami pełniącymi ważne funkcje.
Zdecentralizowane systemy oparte na maszynach typu desktop dają użytkownikom silny, niezawodny komputer na własnym biurku, pozwalający szybko wykonywać zadania.
Java łączy w sobie te dwa podejścia poprzez rozproszenie przetwarzania oraz funkcjonalności oprogramowania tylko tam, gdzie to niezbędne.

Oznacza to nie tylko oszczędności inwestycyjne ale także daje większą elastyczność przy wyborze strategii informatycznej firmy. Możesz optować za tak zwanym ?thin client": niedrogim komputerem sieciowym, który w miarę potrzeb pobiera małe aplety Javy, pozostawiając obliczenia i przechowywanie danych serwerowi.
Równocześnie możesz używać stacji roboczych i komputerów PC które zapewnią moc obliczeniową dla skomplikowanych zastosowań takich jak np. rendering grafiki.

Lepszy dostęp do danych wewnątrz i na zewnątrz przedsiębiorstwa.
Dzięki elastyczności w łączeniu różnych platform Java umożliwia lepszy dostęp do starszych systemów takich jak bazy danych na komputerach typu mainframe.
Dzięki Java APIs programiści mogą budować aplikacje, które będą współpracowały z takim bazami poprzez łatwe w obsłudze przeglądarki. Poprzez otwarcie się na Internet, można powiększyć swoje zasoby informacji równocześnie usprawniając obsługę klientów i zmniejszając koszty.

Weźmy dla przykładu przedsiębiorstwo zajmujące się wypożyczaniem samochodów, gdzie tysiące urzędników na całym na świeci potrzebuje aktualnych co do minuty informacji.
Dzięki Javie jedna z kopii rozproszonej aplikacji zajmującej się kontrolą obsługi klientów, może być centralnie kontrolowana, na bieżąco aktualizowana oraz natychmiastowo dostarczona do dowolnego miejsca, wszystko to bez konieczności użycia komputera typu mainframe.
Oprócz tego, dzięki niezależności od platformy jaką oferuje Java, nie ma znaczenia jakiego rodzaju sprzętu używają poszczególne biura. W rzeczywistości, w takiej agencji, obsługa parkingu może zdobyć potrzebne jej informacje używając telefonu komórkowego czy PDA.
Przedsiębiorstwo takie korzystałoby z zalet centralnego zarządzania danymi oraz możliwości zdalnej pracy jakie daje technika klient serwer, gdyż użytkownicy mogli by dowolnie zmieniać konfigurację swoich terminali.

BulletProof wypuścił na rynek JDesigner Pro, kreator interfejsów oparty na technologii klient serwer a napisany całkowicie w Javie. BooletProof stworzył również WallStreetWeb oraz MarketPage, dwie oparte na Javie aplikacje przeznaczone dla maklerów.
Firma ta planuje dalsze prace nad pisanymi w Javie aplikacjami dla sieci WWW i Internetu.

Java ułatwia administrowanie systemami.
Komputery PC oferują swoim użytkownikom duża dozę wolności lecz administrowanie nimi staje się coraz trudniejsze i droższe.
The Gartner Group szacuje, iż administrowanie przeciętnego PC kosztuję duże przedsiębiorstwo ponad 10 000 dolarów rocznie. Z drugiej strony Java oferuje możliwość centralnej, zdalnej administracji, dzięki czemu zarządzanie systemem komputerowym sprowadza się do administracji stosunkowo niewielką liczbą serwerów a nie dużą ilością wolno stojących komputerów PC.
Upraszcza to zarządzanie, utrzymywanie w dobrym stanie czy robienie kopii zapasowych, oraz jest szczególnie przydatne gdy trzeba uaktualnić oprogramowanie: wystarczy zrobić to raz, na serwerze a nie na każdym stanowisku oddzielnie.
To właśnie możliwość zaoszczędzenia tysięcy dolarów na kosztach administrowania jest kluczowym powodem dla którego coraz większa liczna przedsiębiorstw wymienia komputery PC na niedrogie komputery sieciowe - których administrowanie kosztuje około 1 200 dolarów rocznie.

Świat staje się powszechnie połączony. Wszystko i każdy będzie ze sobą połączone.

John Patrick, wiceprezes Internet Technology, IBM

Cofnij...
Ciekawe strony WWW
Tłumacz przysięgły angielski Gliwice
Gwarantujemy najwyższą jakość tłumaczeń, terminowość, poprawność merytoryczną, leksykalną i gramatyczną, poufność oraz profesjonalny wygląd i redakcję dokumentów.
Mayoral ubranka
Sklep LULA - odzież dziecięca prowadzony jest przez firmę Krywax s.c. Jesteśmy firmą rodzinną działającą w branży dziecięcej od 1985 roku. Prawie 30-letnie doświadczenie pozwala nam dobrze zrozumieć oczekiwania i potrzeby naszych najmłodszych klientów.

skrypty skrypty