Porady
FAQ
Słownik
Sonda
-- LICZNIK --
Licznik: 84304525

Co Java może zrobić dla Ciebie?
Internet to nieskończone zasoby umożliwiające wymianę informacji, współpracę oraz działalność komercyjną. Java dodatkowo zwiększa te możliwości pozwalając zarówno programistom jak i użytkownikom skoncentrować się na treści a nie na architekturze.

Możliwość uruchamiania aplikacji na dowolnej platformie.

Programy nie muszą być już pisane na jakąś konkretną maszynę, nie istnieje również problem przenoszenia aplikacji między różnymi systemami operacyjnymi.
Dzięki Javie aplikacje mogą być dowolnie skalowane, przenośne, bezpieczne oraz co więcej, mogą być przechowywane w dowolnym miejscu i uruchamiane stamtąd na dowolnym stanowisku.

Aplikacje napisane w Javie mogą być uruchamiane na dowolnym urządzeniu - komputerze PC lub Macintosh, serwerze lub stacji roboczej pracujących pod UNIXem, komputerze sieciowym (NC), przystawce do telewizora, urządzeniu PDA czy telefonie komórkowym - wymagana jest jedynie możliwość uruchomienia przystosowanej do Javy przeglądarki.
A ponieważ Java staje się standardem dla tak szerokiego zakresu urządzeń, wyraźnie widać jak bardzo kształtuje krajobraz świata informatyki.

Łączenie świata w jedną globalną sieć.

Java łączy to co wewnątrz przedsiębiorstwa z tym co poza nim.
W tradycyjnym modelu sieci różne platformy sprzętowe tworzą "wyspy" połączeń. Na każdej z wysp użytkownicy są ograniczeni do swej własnej sieci, natomiast połączenia z innymi są w najlepszym wypadku trudne.
Java unifikuje tę strukturę umożliwiając wspólną pracę dzięki tzw. przezroczystości połączeń, która pozwala wzajemnie komunikować się wszystkim rodzajom systemów. Tak naprawdę Java jest urzeczywistnieniem celi jakie stawiano przed sieciami komputerowymi od samego początku ich istnienia.

Tradycyjnie pisanie programu wymagało trzech lub czterech zespołów pracujących równocześnie - jeden pisał wersję UNIXową, drugi na komputery PC a trzeci na komputery Macintosh.
Następny zespół musiał wspierać wszystkie te wersje, jeszcze jeden musiał zastanawiać się jak będą one ze sobą współpracować. Dzięki Javie nie potrzebujemy już tego. Piszemy raz, a uruchamiać można wszędzie.

Jack Hidary, prezes i dyrektor generalny EarthWeb


Napisz raz, uruchom wszędzie.
W innych środowiskach, jeśli chcesz stworzyć nową aplikację, musisz napisać ją dla specyficznej kombinacji sprzętu i systemu operacyjnego.
Dlatego właśnie edytor tekstów napisany na przykład dla Windows nie zadziała na UNIXowej stacji roboczej. Tak więc, jeśli chcesz aby Twój program mógł być używany na wszystkich komputerach, musisz napisać oddzielną wersję na każdy system operacyjny.
To pochłania z kolei dużo czasu i pieniędzy, dlatego wielu dostawców ogranicza ilość wspieranych platform.

Java rozrywa więzy między aplikacją a systemem operacyjnym co umożliwia programistom tworzyć produkty, które mogą być uruchamiane na dowolnej maszynie.
Zasadniczo pozwala to raz napisać program a następnie bez problemu rozprowadzać go wśród użytkowników dowolnej platformy sprzętowej, dzięki czemu uzyskuje się duże oszczędności przy tworzeniu i wdrażaniu oprogramowania.

Wytwórcy nie muszą troszczyć się różnymi środowiskami w jakich musieliby tworzyć swoje programy, nie muszą również zajmować się ich przenoszeniem z jednego systemu na drugi, co znacząco przyśpiesza proces powstawania aplikacji.
Poprzez otwarcie platform sprzętowych na szeroką gamę oprogramowania zarówno wytwórcy jak i użytkownicy cieszą się większą elastycznością i swobodą wyboru.

Dodatkowym atutem jest unikalny system zarządzania pamięcią oraz nacisk jaki kładzie się na sprawdzanie zgodności typów zarówno w czasie kompilacji jak i wykonywania programu.
Bezpieczeństwo zapewnia wbudowany w Javę mechanizm oparty na publicznym systemie kryptograficznym, pozwalający ustrzec się wirusów i fałszerstw.

IBM planuje stosować Javę do produktów zorientowanych na Internet takich jak przeglądarki i serwery WWW, swojego zintegrowanego pakietu Lotus Notes oraz oprogramowania przeznaczonego do pracy w grupach roboczych.
Oprócz tego IBM zamierza przenieść technologię Javy na swoje systemy operacyjne OS/2 i AIX jak również Microsoft Windows 3.1. Oprogramowanie to ma być powszechnie dostępne w sieci WWW tak aby użytkownicy tych platformach mogli zacząć posługiwać się Javą.

Nie ważne jakiej używasz platformy sprzętowej, ponieważ aplikacja napisana w Javie wykona się na niej. Wielką zaletą tego jest to iż, teraz wszyscy znajdujemy się na tym samym boisku.

Paul Grass, wiceprezes Research & Development, Borland International

Cofnij...Czytaj dalej...
Ciekawe strony WWW
Tłumacz przysięgły angielski Gliwice
Gwarantujemy najwyższą jakość tłumaczeń, terminowość, poprawność merytoryczną, leksykalną i gramatyczną, poufność oraz profesjonalny wygląd i redakcję dokumentów.
Mayoral ubranka
Sklep LULA - odzież dziecięca prowadzony jest przez firmę Krywax s.c. Jesteśmy firmą rodzinną działającą w branży dziecięcej od 1985 roku. Prawie 30-letnie doświadczenie pozwala nam dobrze zrozumieć oczekiwania i potrzeby naszych najmłodszych klientów.

skrypty skrypty