Porady
FAQ
Słownik
Sonda
-- LICZNIK --
Licznik: 84304523

Korzenie Javy.
Niewielka grupa inżynierów pracujących w Sun zebrała się, aby zastanowić się jak można wykorzystać elektronikę w urządzeniach codziennego użytku - a należy wiedzieć, że tostery, termostaty, gry i inne niezliczone urządzenia wyposażane są w coraz potężniejsze procesory - tak oby mogły one wspólnie przetwarzać informacje.

Budując przyszłość informatyki.
Projektanci myśląc o nowych produktach, podchodzą do zagadnień w różny sposób, w zależności od platformy sprzętowej, systemu operacyjnego czy aplikacji jakich używają.

Problem zaczyna się w momencie, gdy chcemy aby tak zaprojektowane urządzenia współpracowały ze sobą, nie mówiąc już o bezpieczeństwie, niezawodności czy możliwości pracy w sieci.

Dlatego też inżynierowie Sun przeanalizowali szerokie spektrum produktów i starali się znaleźć takie rozwiązanie, aby te różne urządzenia mogły porozumiewać się, przekazywać sobie obiekty i rozpoznawać się nawzajem umożliwiając tym samym współpracę.
Zminimalizowało by to również kłopoty wytwórców i stworzyło podstawy łatwej integracji.

Kiedy zauważono, iż dotychczas używane języki nie nadają się do tego celu, postanowiono znaleźć coś nowego, nowoczesnego i prostego. I w ten sposób narodziła się Java.

Bardzo szybko odkryto, iż Java ma większe możliwości niż to zakładali jej projektanci.
Jej siłą jest prostota jaką oferuje zarówno programistom jak i użytkownikom. Programiści cieszą się z niezależności od jakiejkolwiek platformy sprzętowej, redukcji kosztów, oraz logiki środowiska w jakim uruchamiane są ich programy, natomiast użytkownicy korzystają z żywych, dostarczanych na żądanie a więc nie zajmujących przestrzeni dyskowej aplikacji oraz większego bezpieczeństwa.

Dzięki jej skalowalności możemy stosować Javę do rzeczy małych i dużych, możemy ją stosować zarówno w układach scalonych jak i dużych komputerach czy serwerach i wszędzie tam uzyskać szerokie możliwości.

Steve Hester, wiceprezes Systems Marketing, Mitsubishi.


Jednak naprawdę gwałtowny rozwój Javy nastąpił wraz z zastosowaniem jej w sieci WWW.
Java zaszokowała świat życiem jakie wniosła na strony WWW. Jej potencjał był jednak o wiele większy. Programiści zaakceptowali Javę za jej unikalną możliwość budowania i używania aplikacji w oparciu o dowolną sieć i dowolny system operacyjny.
Redukcja czasu i środków angażowanych w dystrybucję oprogramowania pozwoliła przedsiębiorstwom skupić się na rozwoju swoich produktów.
Niektórzy eksperci uważają nawet, iż Java może doprowadzić do odejścia od stosowania stałych cen przy sprzedaży oprogramowania na rzecz bardziej elastycznego systemu, co zniechęciłoby piratów i zwiększyło zyski.

Java to otwarta, znormalizowana i uniwersalna platforma znajdująca zastosowanie zarówno w aparatach telefonicznych jak i pełniących ważne funkcje aplikacjach. Na bazie istniejącego już sprzętu i oprogramowania umożliwia tworzenie w przedsiębiorstwie w pełni sieciowych struktur oraz nowatorskich produktów.

Spider Technologies wprowadziła na rynek NetDynamics, pierwsze służące tworzeniu baz danych środowisko programistyczne, które automatycznie generuje kod w Javie.
Net Dynamics łączy w sobie znane środowisko programistyczne z wysokowydajnym serwerem aplikacji Javy, tworząc platformę umożliwiającą szybkie tworzenie aplikacji przeznaczonych do pracy w sieci.
Otwarta architektura Net Dynamics daje się łatwo zintegrować z dowolnym serwerem WWW, przeglądarką czy edytorem H?L co pozwala tworzyć elastyczne aplikacje współpracujące zarówno z WWW jak i bazami danych.

Dzięki Javie można dynamicznie zamawiać oraz dostarczać aplikacje, tak aby mogły być jak najefektywniej wykorzystane - dokładnie w miejscu i czasie gdzie są potrzebne.

Gary Mueller, wiceprezydent Developer Services, Novell, Inc.

Cofnij...Czytaj dalej...
Ciekawe strony WWW
Tłumacz przysięgły angielski Gliwice
Gwarantujemy najwyższą jakość tłumaczeń, terminowość, poprawność merytoryczną, leksykalną i gramatyczną, poufność oraz profesjonalny wygląd i redakcję dokumentów.
Mayoral ubranka
Sklep LULA - odzież dziecięca prowadzony jest przez firmę Krywax s.c. Jesteśmy firmą rodzinną działającą w branży dziecięcej od 1985 roku. Prawie 30-letnie doświadczenie pozwala nam dobrze zrozumieć oczekiwania i potrzeby naszych najmłodszych klientów.

skrypty skrypty