Porady
FAQ
Słownik
Sonda
-- LICZNIK --
Licznik: 84380692

Co to jest Java?
Najprościej mówiąc Java? to środowisko pozwalające pisać aplikacje, które mogą być wykonywane na dowolnej platformie sprzętowej. I chociaż jest prostą, zwartą technologią, to efekt jaki wywarła na sieć WWW - i biznes w ogólności - porównywany jest z wstrząsem jaki wywarło wprowadzenie arkuszy kalkulacyjnych na komputery osobiste.

Java to wielkie możliwości.
Poprzez dynamiczne, interaktywne aplikacje Java ożywiła sieć WWW.
W znaczący sposób poszerzyła możliwości programistów dzięki koncepcji Write Once, Run Anywhere?. Poprzez Java APIs oraz Java Virtual Machine Java wprowadziła całkowicie nowy model przetwarzania informacji, zwany Java Enterprise Computing, wszechstronnie pomagający przedsiębiorstwom osiągać przewagę nad konkurencją.
Administracja i kontrolowanie sieci zostały znacząco uproszczone. Dystrybucja oprogramowania jest w zasadzie nieograniczona i natychmiastowa.
Przemysł elektroniczny wykazuje Javą duże zainteresowanie. Koszty posiadania komputera zostały znacząco obniżone. Informacje oraz aplikacje są powszechnie dostępne.

Java opiera się na założeniu, iż wszystkie mikroprocesory powinny mówić tym samym językiem - aby wszystkie produkty oparte na układach scalonych mogły współpracować ze sobą, łatwo dzieląc się informacjami.
Java zmieniła już sposób w jaki przedsiębiorstwa i osoby prywatne współpracują z Internetem i ma teraz wyraźny wpływ na produkty użytkowe oraz, głębiej, na rolę informatyki w biznesie.

Z Javą możesz używać sprzętu i oprogramowania jakiego do tej pory używałeś. Dzieje się tak, ponieważ Java jest niezależna od jakiejkolwiek platformy.
Java pozwali Ci również rozszerzyć granice działalności poza mury przedsiębiorstwa dzięki aplikacjom wykonywanym na przenośnych komputerach, automatach, telewizorach, telefonach komórkowych i wielu innych urządzeniach.

Java wejdzie do biznesu, domów oraz szkół. Stanie się wszechobecną technologią tak jak sam Internet. Larry Ellison, przewodniczący i dyrektor generalny Oracle Corporation.

Przedsiębiorstwa na całym świecie znalazły tysiące zastosowań dla Javy, wykorzystując jej niezrównaną niezawodność, bezpieczeństwo, prostotę współpracy z wieloma produktami i platformami sprzętowymi oraz znaczącą oszczędność czasu i nakładów.

Java jest wszechobecna.
Zdobyła miliony użytkowników szybciej niż jakikolwiek produkt informatyczny przed nią. Programy napisane w niej dają się uruchamiać praktycznie wszędzie.
Co więcej Java staje się de facto standardem szerzenia informacji dzięki niezliczonym korzyściom jakie niesie dla przedsiębiorstw oraz zwykłych użytkowników.

Przyjrzyjmy się Javie bliżej.
Java zmieni sposób w jaki używamy Internetu, sposób dostępu do informacji w przedsiębiorstwach a nawet sposób w jaki korzystamy z telefonów komórkowych.
Zasadniczo zmieni sposób w jaki informacja jest wytwarzana, sprzedawana i rozpowszechniana.

Jack Hidary, prezes i dyrektor generalny EarthWeb.

Cofnij...Czytaj dalej...
skrypty skrypty