Porady
FAQ
Słownik
Sonda
-- LICZNIK --
Licznik: 84380695

FAQ - Najczęściej zadawane pytania.
W tym dziale znajdują się najczęściej zadawane pytania, dotyczące całego serwisu, darmowych usług i skryptów.

Zanim napiszesz do nas sprawdź czy przypadkiem już komuś nie została udzielona taka odpowiedzi... być może przyspieszy to rozwiązanie Twojego problemu....

PYTANIA
Jeśli mam już gotowe skrypty cgi, to w jaki sposób wstawić je na stronę?
ODP:
Do skryptów można się odwoływać np. http://www.twojastrona/cgi-bin/nazwaskryptu.cgi
lub jeśli Twój serwer obsługuje SSI to można wstawić w kod html linijkę :
<!--#include virtual="cgi-bin/nazwaskryptu.cgi" -->
Mam Apache'a i Perl'a. Wykonałem konfiguracje zgodnie w Twoimi wskazówkami ze strony CGI. Próbuję odpalić kilka różnych CGI ze strony www, ale nie mogę... pojawia się taki oto komunikat: Internal Server Error
ODP:
Na początku ma być ścieżka do perla czyli: #!/usr/bin/perl następnie sprawdź czy w skrypcie są poprawne wpisy... np. nazwa serwera lub ścieżki dostępu do pliku, ? pamiętaj że Twój serwer nazywa się http://127.0.0.1 a ścieżka do skryptu to :
wewnętrzna : /usr/katalog/cgi-bin/nazwaskryptu.cgi
zewnętrzna : http://127.0.0.1/cgi-bin/nazwaskryptu.cgi
Mam stronę na zagranicznym serwerze i chciałem sobie odpalić jedną z twoich ksiąg gości.. niestety serwer nie obsługuje cgi.. nie wiesz może jak się (i czy w ogóle się da) robi księgę gości w ASP?
ODP:
Serwis dotyczy zagadnień CGI, Apache, Perl, SSI, PHP...nie udzielamy porad dotyczących ASP :-(
Czy perl musi być włączony jak uruchamiam cgi?
ODP:
Nie musi, wystarczy że Apache będzie dobrze skonfigurowany i oczywiście uruchomiony.... Perl jest tylko wykonawcą, czyli jak Apache zauważy odwołanie do skryptu to sam uruchamia Perla....
Jaka jest różnica miedzy rozszerzeniem *.pl a *.cgi ?
ODP:
Nie ma różnicy, skrypt może nazywać się prawie dowolnie :-)
prawie bo zazwyczaj administratorzy ustawiają to na CGI lub PL lecz to nie ma znaczenia.
Jak uruchomić te skrypty CGI na twardzielu? (bo chyba źle skonfigurowałem Apache)  jak go źle skonfigurowałem to wyślij mi mailem pliki dobrze skonfigurowane.
ODP:
Gotowe pliki są do pobrania w dziale Apache.
Chciałbym zrobić u siebie na stronie takie coś aby użytkownik mógł korzystać z mojego serwisu dopiero po zalogowaniu się i wpisaniu hasła, gdzie można ściągnąć taki skrypt?
ODP:
Nie wiem gdzie można ściągnąć takie skrypty, ale proszę zajżeć do naszego działu download...
Po co na stronach umieszcza się te identyfikatory, hasło to pod guzikiem BUTTON - Click (masz tam ID i Hasło). Po co to jest?
ODP:
Button Click.. to jest system wymiany bannerów...( dokładnie mówiąc buttonów) jeśli się zarejestrujesz to będziesz miał swoje konto i będziesz mógł z niego korzystać
Czy jesteś zainteresowany wymiana banerow? jeśli tak podeślij mi swój kod html.
ODP:
Niestety, w chwili obecnej nie wymieniamy się bannerami.
Strona jest świetna, ale przydały by się tez skrypty PHP.
ODP:
Będą w przyszłości.
Chciałem zainstalować sobie Apacha zrobiłem to samo co pisano na stronie uruchamiam program i pojawia się napis: Apache/1.3.3 (Win32) i nic się nie dzieje czy tak ma być?
ODP:
Tak ma być, teraz wystarczy uruchomić przeglądarkę i wpisać adres 127.0.0.1 winna uruchomić się strona, oczywiście jeśli jest plik index.html w katalogu "HTML"
Zainstalowałem apacha zgodnie ze wskazówkami umieszczonymi na Pana stronie i po wpisaniu 127.0.0.1 pojawia się strona powitalna apacha czyli ok. Jednak gdy wpisuje swoje IP zewnętrzne pojawia się katalog w którym jest umieszczona moja stronna www ale nie odpala się plik defaul.html i dopiero klikniecie na nim powoduje odpalenie strony.
ODP:
Plik default.html nie jest plikiem startowym, plik musi mieć nazwę index.html wtedy zostaje załadowany automatycznie. Może też się nazywać index.htm, index.shtml lub index.cgi
Pobrałem sobie Apacha, Perla i PHP z waszego servera skonfigurowałem server i działa wszystko PRAWIE ok, a mianowicie mam problemy z Perlem, brak modułów (CGI, itp.) skąd je wziąć ?
ODP:
Już o tym myślałem, ale gdzieś nam się te moduły zgubiły :-) jak tylko odnajdziemy to oczywiście zostaną zamieszczone w dziale download.
Który program jest najlepszy do przesyłania skryptów cgi ? posiadam aktualnie Windows Commander ale wszystkie skrypty cgi nie działają i jak nadawać prawa do wykonywania skryptu?
ODP:
My też wysyłamy za pomocą Windows Commander'a, ale po wysłaniu trzeba najechać na plik i wpisać z linii poleceń: chmod 755 nazwapliku.cgi
Wyślij mi wszystkie dobrze skonfigurowane pliki access.conf, httpd.conf, srm.conf. Wszystkie plik mam na dysku C a i wyślij mi jeszcze te katalogi jak ma to wyglądać ?
ODP:
Pliki conf są dostępne (spakowane) w dziale Apache for Win.
Większość skryptów na Twojej stronie napisana jest w Perlu. Jaki serwer (najlepiej bezpłatny) obsługuje skrypty perlowe?
ODP:
To trudne pytanie, ale z tego co nam wiadomo to SSI obsługuje http://www.phg.pl natomiast http://www.free.komrel.net daje dostęp do SSI i niedługo do CGI, ale na razie chwilowo nie działa. Od jakiegoś czasu zbieramy informacje na temat serwerów z dostępem do CGI może już niedługo zamiescimy pełny spis w serwisie.
Zainstalowałem Apacha, ściągnąłem pliki conf, php... I jak wpisuję http://localhost/ to wyskakuje, że "Nie można wyświetlić strony"  Co mam robić?
ODP:
Wpisz..: http://127.0.0.1
Wszystkie skrypty które umieszczam na mojej stronie nie działają Co robić?
ODP:
Są źle skonfigurowane, nie zostały nadane odpowiednie prawa (chmod 755) lub trzeba przekonwertować na standard Unix'a..
W prezentowanym artykule opisany zastał serwer Apache w wersji off-line. Czy można odszukać jakieś artykuły, które w prosty sposób opisują wykorzystanie Apach'a jako prosty serwer on-line (oparty o SDI).
ODP:
Jeśli serwer ma stać na Windowsie , to nic nie przeszkadza aby to był Apache OnLine, przecież to nie ma znaczenia. Jeśli jesteś połączony do sieci nie trzeba nic robić i tak wszystko będzie działać On Line.
Mam problem, nie które pliki PHP nie działają, albo są puste strony, albo jakieś kody nie z tej ziemi, a poszczególne dokumenty działają!
ODP:
Apache pod windows, jest wierną kopią (99% zgodności) dla linuxa, może jednak się trafić że coś nie działa, to oczywiste, zgodność z PHP jest mniejsza i to zależy nie od serwera tylko od kompilatora, który jest zainstalowany na Twoim konpie. Musisz poszukać nowszych wersji kompilatora PHP..
W jakim programie najlepiej tworzyć własne przyciski (takie ja w dziale Hobby - Buttons), a w jakim bannery??
ODP:
Używamy do tego celu PhotoShop'a lub PhotoImpact'a, oczywiście wszystkie grafiki zapisuje się w BMP, następnie aby były animowane łączy się wszystko w AnimatorGif - taki mały programik z wielkimi możliwościami.

-- REKLAMA --
Dobre strony


skrypty skrypty